Sel kevadel veab vaimse kultuuripärandi rakendusuuringute UNESCO õppetool eest veebiseminaride sarja Šotimaa vanima ülikooli St Andrewsi vähemuste uurimise keskuses.
Sari "Living Heritage: Challenges in the politics of ownership and belonging" toob kokku teadlased kolmest UNESCO õppetoolist (Eestist, Lätist ja Prantsusmaalt). Nad kõik tegelevad elava pärandi (ehk vaimse kultuuripärandi) kontseptsiooni ja selle laiema kontekstiga – vaadeldes, kuidas see võib mitmekesisust, vähemusi ja põlisrahvaid nii toetada kui ka hoopis piirata.
Ühest küljest käsitletakse raamistikku, mille on loonud ÜRO rahvusvahelised organisatsioonid nagu UNESCO. See on sotsiaalsete, kultuuriliste ja keskkonnaalaste väljakutsete ja probleemide (sealhulgas säästva arengu eesmärkide) poliitiline taust. Teisalt on seminaridel laiem haare, mis ulatub kohalikest kogukondadest ja tavadest eri riikide poliitika ja globaalsete kultuuripärandi režiimideni.
AJAKAVA: üle nädala neljapäeviti kell 17.00-18.00 (Eesti aja järgi)
Zoomi link ja täpsem teave seminari kodulehel.
14. märts
Kristin Kuutma, University of Tartu
The complexities of living heritage, its representational effects and affordances for minorities
28. märts
Elo-Hanna Seljamaa University of Tartu
The politics of belonging in national contexts
11. aprill
Anita Vaivade Latvian Academy of Culture
The legal context and constraints of indigenous heritage
25. aprill
Chiara Bortolotto Cergy University, Paris
Living heritage and the issues of and concerns for sustainability
9. mai
Aet Annist University of Tartu
Community representations, heritage positions and environmental challenges
Vähemuste uurimise keskus (Centre for Minorities Research, CMR) koondab St Andrewsi ülikooli kuue osakonna interdistsiplinaarsed teadmised. CMR uurib vähemuste "igapäevaelu" keerukust, probleeme ja võimalusi, järjepidevust ja katkestusi, ühtsust ja killustatust.